Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Gıda İsrafını Önlemek İçin Sokak Hayvanları İçin Mama Üretiyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü ile Tarım ve Orman Bakanlığı, “Gıdayı Koru Sofranı Koru” kampanyasını başlatırken, “Gıda Kahramanı” seçildi. Fazla besinleri geri dönüştürerek sokak hayvanları.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğinde başlatılan ‘Gıdayı Koru Sofranı Koru’ kampanyası sonucunda ‘Gıda Kahramanı’ seçildi. Hindi.

ABB’ye ‘Gıda Kahramanı’ unvanını kazandıran proje, Sincan Süreksiz Hayvan Bakım Barındırma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kurduğu mama üretim tesisi oldu. Tesiste ihtiyaç fazlası sokak hayvanları için kuru mamaya dönüştürülüyor.

ASLAN: “GIDA İSRAFINA MİNNETTARIZ”

Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda ‘Gıdanı Koru Sofranı Koru’ kampanyasına destek veren tüm kurum ve kuruluşlar tek kelimeyle söz sahibi oldu. Toplantıya ABB Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan katıldı.

‘Yemeğine Sahip Çık Sofrana Sahip Çık’ kampanyası temelinde yaptıkları çalışma nedeniyle ‘Yemek Kahramanı’ seçildiklerini belirten Aslan, şunları söyledi:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak gıda israfına çok önem veriyoruz. Bu konuda birçok çalışma yaptık. Günlük 3 ton kapasiteli bir tesis kurduk. Şu anda sokak hayvanları için mama üretiyoruz. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) VE Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı ‘Gıdayı Koru, Koru’ kampanyası çerçevesinde ‘Gıda Kahramanı’ olarak bizi seçti. Tablonuz’ programı.”

haber-demirci.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu