Haber

Belediye başkanı depremzedelere ‘Neredeydiniz’ diye sordu. çok tartışmalı cevap

Kahramanmaraş Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, dün; ilçe merkezindeki konteyner ve çadır kentleri ziyaret etti. Depremzedeler Başkan Yılmazcan’a tepki gösterdi.

BAŞKAN’A “NEREDİN?” CEVAP

Vatandaş Yılmazcan; “Neredeydin?” “Devlet burada. Türk Silahlı Kuvvetleri burada. İki vali burada.” Başka bir vatandaş tarafından sorulduğunda “Neredeydin?” Yılmazcan, “Ben buradayım, buradayım. AFAD’ın çadırları burada. Devlet burada” yanıtını verdi.

“Bensiz bu çadırlarda kalamaz mıyız?”

Bir depremzede daha tepki gösterdi, “Hayır, burada mahrumsunuz.” Yılmazcan, “Ben olmazsam bu çadırlarda kalabilir misin?” söz konusu.

“Bu çadırları sen mi kurdun yoksa devlet mi kurdu?”

Bir vatandaş, “Bu çadırları devlet kurdu, siz mi kurdunuz? Bu çadırları siz mi kurdunuz, devlet mi kurdu? Buraya bir gün gelip milletin halini sormadınız” dedi. Yılmazcan, “Ben geldim amca” yanıtını verdi.

“O ZAMANDA ÇADIRDA KALMAYIN”

Vatandaş, “70 gündür burada rezil olduk, rezil olduk” dedi. Yılmazcan, “Bu çadırları kim getirdi? Ben getirdim. Siz benim getirdiğim çadırlarda kalın. Siz benim getirdiğim çadırda kalın. O halde siz çadırda kalmayın. Siz benim getirdiğim çadırda kalın.”

“SEÇİLMİŞ BAŞKAN BENİM”

Yılmazcan, “Devlet burada. Devlet iki saatte 200 çadır kurdu. Neden ona bir şey söylemiyorsun. Ben seçilmiş belediye başkanıyım. 18 bin oyum var” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu