Haber

Belediye çalışanı, anne ve bebeğini yangından kurtardı

Beylikdüzü Gürpınar Mahallesi’nde üç katlı bir binada elektrikli sobadan yangın çıktı. O sırada çığlık seslerini duyarak olay yerine koşan Beylikdüzü Belediyesi temizlik personeli Fırat Boyar, evin içinde mahsur kalan 1 buçuk yaşındaki kız çocuğu ile annesini yangından kurtardı.

Beylikdüzü Gürpınar Mahallesi’ndeki Sinan Şamil Sam Sokak’ta, 14 Kasım 2022 Pazartesi günü saat 09.50’de üç katlı bir binada yangın çıktı. Elektrik sobasından çıktığı bilinen yangın sırasında çığlık sesleri duyan Beylikdüzü Belediyesi Etraf Müdafaa ve Denetim Müdürlüğü paklık işçisi Fırat Boyar, olay yerine koştu. Dumanların yükseldiği meskene tereddüt etmeden giren Boyar, içeride mahsur kalan anne ile 1 buçuk yaşındaki kızını kurtardı. İtfaiye takımları tarafından denetim altına alınan yangının akabinde sıhhat takımlarınca muayeneleri yapılan anne ile çocuğu yangından yara almadan kurtuldu. Aileyi kurtararak büyük bir yürek örneği gösteren Fırat Boyar’a hem aile hem de çevredeki vatandaşlar teşekkür etti. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ise “Yaşanan olaydan komşularımızın zarar görmeden kurtarılması mutluluk verici. Büyük bir özveriyle aileyi kurtaran çalışma arkadaşım Fırat’ı hamasetinden ötürü tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

“HAVA SOĞUKTU, ÜSTÜMDEKİ HIRKAYI ÇIKARIP ÇOCUĞUN ÜSTÜNE SARDIM”

Olay anını anlatan Beylikdüzü Belediyesi personeli Fırat Boyar, “Olay sabah saatlerinde oldu. O sırada çalışıyordum. Çığlık seslerini duydum ve koşarak olay yerine geldim. Ben içeriye girdiğimde çocuk koltuğun üzerinde oturuyordu, annesi ise şoktaydı. Çocuğu dışarıya çıkardım. Hava soğuktu, direkt üstümdeki hırkayı çıkarıp üstüne sardım. Ondan sonra çocuğu komşuya verdim, annesini çıkardım. Üst kata çıkmaya çalıştım lakin dumandan ötürü çıkamadım. Yangın elektrik sobasından kaynaklı. Çocuk odasından başlamış. Camlar patladı ben zati içeriye girdiğimde büyük patlama sesleri geliyordu. Annesini çıkardıktan sonra çabucak itfaiyeyi aradım. İtfaiye olay yerine 5-6 dakika sonra geldi ve yangını söndürmeye başladı. Hiç düşünmedim, o sırada benim çocuğum da olabilirdi, herkes olabilirdi” diye konuştu.

Aile yangından herhangi bir yara almadan kurtulurken büyük bir cesaret örneği gösteren Boyar’a teşekkür eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Yaşanan olaydan komşularımızın ziyan görmeden kurtarılması memnunluk verici. Büyük bir özveriyle aileyi kurtaran çalışma arkadaşım Fırat’ı cüretinden ötürü tebrik ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu