Haber

Bursa İnegöl’de yılın ilk meclisi yeni binada yapıldı

BURSA (İGFA) – İnegöl Belediyesi’nde bir devir kapandı. İlk kez 1998 yılında Mayıs meclis toplantısının yapıldığı Ek Hizmet Binası’nda yer alan Belediye Meclis Salonu, 2023 yılının ilk meclis toplantısının yeni binada yapılmasının ardından kullanımdan kaldırıldı.

25 yıldır kullanılan meclis salonunda son meclis toplantısı Aralık 2022’de yapıldı. 2023 yılında tamamlanması planlanan Yaşam Alanı ve Kent Meydanı projesinde yer alan yeni meclis binası hizmete açıldı. Ocak 2023 meclis toplantısı ile ilk kez kapılarını meclise açıyor.

2023 YILININ İLK MONTAJI YENİ BİNADA YAPILDI

Yeni binasında ilk kez bir araya gelen İnegöl Belediye Meclisi, gündemindeki 9 maddeyi görüşerek karara bağladı.

Ayağa kalkmanın kolay olmadığının altını çizen İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Bu alan Yaşam Alanı ve Kent Meydanı dediğimiz güzel bir merkez olacak. Karşı tarafta Merkez Park projesi ile bütünleştiğinde, Şehrimizin merkezi bir cazibe merkezine dönüşecek.Bu mübarek Cuma bizim için çok önemli.Yılın ilk meclisini burada dualarla başlatarak bir başlangıç ​​yapmak istedik. Görüşmemizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

45 MECLİS ÜYESİ KAPASİTESİ

45 kişilik meclis üyesi kapasiteli salonda ihtiyaç duydukları kadar masa kullandıklarını söyleyen Lider Taban, “Nüfus 500 bini geçince meclis üye sayımız 45 oluyor. Şu anda nüfusumuz 300 bin civarında. Ancak , gerekirse tabloları hemen artırabiliriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu