Haber

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, Kocaeli’deki “Kent Buluşmaları”nda konuştu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Bu dava bizim davamız, bu dava Türkiye’nin davasıdır. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Allah’ın izniyle bu süreci refah düzeyimizi yükselterek ve refah düzeyimizi yükselterek hep birlikte yürüteceğiz.” 10 gelişmiş ülkeyi aşıyor.” söz konusu.

AK Parti’nin düzenlediği “Kent Buluşmaları” kapsamında kente gelen Bakan Işıkhan, çok sayıda ziyarette bulundu.

Kocaeli Valiliğini ziyaret eden Işıkhan’ı Vali Seddar Yavuz karşıladı.

Valilik şeref defterini imzalayan Işıkhan’ın ziyareti basına kapalı devam etti.

Daha sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne geçen Işıkhan, burada Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti milletvekilleri ve AK Parti İl Başkanı Şahin Talus ile görüştü.

Büyükakın, ziyaret anısına Bakan Işıkhan’a tablo hediye etti.

“Dünyanın konuştuğu bir seçimdi”

Kentteki yatırım ve çalışmaların değerlendirildiği ziyaretlerin ardından AK Parti İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Işıkhan, seçim sürecinin geride kaldığını belirterek, “Cumhurbaşkanımız Allah’ın izniyle zaferini ilan etti. 28 Mayıs’tan sonra yine ne kadar değerli bir lider olduğunu tüm dünyaya iletmiş, dünyanın konuştuğu bir seçim olmuştur.” söz konusu.

Işıkhan, Kocaeli teşkilatının ve vatandaşların, çalışma arkadaşlarının seçim sürecinde çok değerli rol oynadığını vurgulayarak kendisine teşekkür etti.

Kocaeli’nin Türkiye ekonomisinde çok farklı bir yere sahip olduğuna işaret eden Işıkhan, Kocaeli’ye her zaman öncelik verdiklerini ve şehrin istihdam açısından çok iyi bir noktada olduğunu kaydetti.

Kocaeli’nin sanayi potansiyelinin değerine değinen Işıkhan, Kocaeli Limanı’nın dünyanın en büyük 100 limanından biri olduğunu söyledi.

Bakan Işıkhan, Kocaeli’ne son 20 yılda 150 milyar lirayı aşkın yatırım yaptıklarını belirterek, şehrin aynı zamanda bir imalat atölyesi ve sanayinin kaptan köşkü olduğunu söyledi.

Yerel seçimlerin yaklaştığına işaret eden Işıkhan, “İnşallah sizlerin emekleriyle bu süreci başarı ve zaferle tamamlayacağız. Cumhurbaşkanımıza vefa borcumuz var. Kocaeli bunu her zaman en iyi şekilde yapmıştır. Allah utandırmasın.Daha da iyi olacak inşallah.Bütün ilçe belediyelerimizi alacağız inşallah.Birlikte çalışarak bu başarıyı tekrar yakalayacağımızı düşünüyorum.” dedi.

28 Mayıs’tan inanılmaz bir zaferle çıktıklarını belirten Işıkhan, “Cumhurbaşkanımızın Asırlık Türkiye hedefine ulaşmak için son bir çabaya ihtiyacımız var. Cumhurbaşkanımızın yerel yönetimlere ne kadar önem verdiğini biliyorsunuz. O sürece hepimiz şahit olduk. Millet olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile başlayan” ifadelerini kullandı.

“Temel prensibimiz ‘Durma, devam et”

AK Parti’nin temel ilkelerinin “Durmak yok yola devam” olduğuna işaret eden Işıkhan, yapacakları çalışmaları anlattı.

Toplum Yararına Program’ın (TYP) kendileri için çok önemli olduğunun altını çizen Işıkhan, devletin büyük destek ve teşvikleri olduğunu belirterek, “Devlet yanımızda, sosyal devlet yanımızda. Bizden beklenen istihdama girmek. başta genç kardeşlerimiz olmak üzere üretime başladığımızda toplum ve ülke olarak umutluyuz.Dünya ekonomisinde çok iyi bir noktaya geleceğimizi düşünüyorum.” söz konusu.

Işıkhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği “Türkiye Yüzyılı” vizyonunun çok önemli olduğunu, bu kapsamda yatırım, istihdam, üretim ve refahın artırılmasının çok önemli olduğunu belirtti.

Bu bağlamda çalışma hayatında barışı, huzuru, işbirliğini ve sosyal diyaloğu geliştirerek daha yeterli bir Türkiye hedefine ulaşmamız gerektiğini umuyorum.” Işıkhan, Kocaeli’ye istihdam ve teşvik anlamında desteklerini sürdüreceklerini söyledi.

“Güçlendikçe daha da büyüyeceğiz”

Türkiye’nin inanılmaz bir sosyal devlet yapısına sahip olduğuna işaret eden Işıkhan, “Ama ekonomimizi güçlendirmezsek sosyal devlet ve sosyal sorumluluklarımızı başarıyla yerine getiremeyeceğiz. Onun için Allah daha fazlasını nasip etsin inşallah. uygun işler.” dedi.

Partililere teşekkür eden Işıkhan, “Bu dava hepimizin davasıdır, bu dava Türkiye’nin davasıdır. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Allah’ın izniyle refah seviyemizi yükseltip 10 gelişmiş ülkenin üzerine çıkacağız ve geleceğiz” dedi. Bu süreci birlikte yürütün, geleceği bırakın.” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa dileyen Işıkhan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kocaeli çok büyük destek oldu. Sarsıntılı bölgeyi ziyaret ettiğimizde konteynerlerinizi orada görüyorum. Bu da millet olarak toplumsal dayanışmamızın ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Dayanışmamızı daha da güçlendireceğiz inşallah. Allah’ın izniyle bunu göstereceğiz” kendisi kadar başarılıdır.

Bakan Işıkhan daha sonra parti üyeleri ve milletvekilleriyle basına kapalı bir toplantı yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu