Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısının Ardından Buğday ve Arpa Alım Fiyatlarını Açıkladı

Yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin ilk toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapıldı. Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan kameralar önünde açıklamalarda bulundu.

BUĞDAY VE ARPA ALIM FİYATLARINI AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçilerin merakla beklediği buğday ve arpanın alım fiyatlarını açıkladı. “Hasat döneminin başladığını görüyoruz. Çiftçimize gerekli desteği veriyoruz. Geçen ay başında taze çay alım fiyatını açıklamıştık. Bugün TMO 2023 buğday ve arpa alım fiyatlarını belirledik. . TMO alım fiyatları ekmeklik buğdayda ton başına 8 bin 250 lira, arpada 7 bin lira. Bakanlığımız sisteme kayıtlı çiftçilerimize arpada ton başına 500 lira, buğdayda ton başına 1000 lira destek sağlayacak.” dedi.

“GENÇLERİMİZİN EĞİTİM VE İŞ HAYATLARINA DESTEK OLACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gençlerimizi eğitim ve iş hayatında destekleyeceğiz. İklim değişikliği ile mücadelede kararlı çalışmalar yürüteceğiz. 650 bin deprem evi yaparak depremzedeleri halkıyla buluşturacağız. yeni evler Yatırımdan, üretimden, ihracattan, istihdamdan ve büyümeden taviz vermeden ekonomiyi güçlendireceğiz Hayat pahalılığı ve fahiş fiyat sorununu milletimizin gündeminden silmeye kararlıyız.

“ENFLASYONU TEK RAKAMLIĞA NASIL İNDİREBİLİRİZ, YİNE BAŞARACAĞIZ”

Mayıs ayında ekonomik güven endeksi 103,7’ye yükseldi. İmalat sanayi endeksi de 50’nin üzerine çıktı. Enflasyon yüzde 40’ın altına indi. Enflasyonu tek hanelere indirdiğimiz gibi, yine aynısını yakalayacağız. Ülkemize sığınan kardeşlerimizi sağ salim vatanlarına dönmeleri için teşvik edeceğiz. Boraltan Köprüsü faciası gibi Türkiye’ye yeni utançlar yaşatmayacağız.

“SEÇİM HESABINA GERİ DÖNÜLECEK ADIMLARI BELİRLEDİK”

Yeni dönemin ilk kabine toplantısında konuları ele aldık. Bakan arkadaşlarıma teşekkür ederim. 1 hafta sonra yine brifing hazırlayacaklar, onları dinleyeceğim. Seçim döneminin muhasebesinin yanında atılacak adımları da belirledik. Dün Samsun, Amasya ve Kastamonu’da meydana gelen sel nedeniyle vatandaşlarıma geçmiş olsun diliyorum. AFAD ve ilgili kurumlar her türlü çalışmayı sürdürüyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu