Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Togg hedefi: 2025’ten itibaren ihracat yapacağız

ensonhaber.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin yerli ve milli gururu Togg’dan çekinen muhalefet cephesine bir kez daha tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla amacını açıkladı ve ihracat tarihini verdi.

Erdoğan şunları söyledi:

“Togg’un fabrikasını bir kez bile ziyaret etmediler”

Ne yazık ki son 20 yılda ülkemize kazandırdığımız her parça gibi Togg’u yaparken de önemli zorluklarla karşılaştık. Bugün bizi kardeş ülkelerden arayıp Togg’u tebrik edip araç isteyenler var. Ancak ülkemizdeki muhalefet ve bazı çevreler yarım günlerini ayırarak Gemlik’e geldiler ve Togg’un fabrikasını bir kez bile ziyaret etmediler.

“Görmesinler, Türkiye’nin başarılarından rahatsız olsunlar”

Altında Türk mühendislerinin, personelinin ve yiğit iş adamlarının imzası bulunan böylesine teknolojik bir araç için teşekkür etmek şöyle dursun gönülsüzce tebrik bile etmediler. Yollardaki Togg araçlarına rağmen hala ülkemizin, milletimizin ve Türk mühendislerinin başarısını yok sayıyorlar. Görmesinler, kabul etsinler, doğruları söylesinler, Türkiye’nin başarılarından rahatsız olmasınlar…

“2025’ten itibaren Togg’u ihraç edip tüm dünyaya satacağız”

Togg ilk günden itibaren haksız eleştirilere, iftiralara ve yıpratma kampanyalarına en güzel yanıtı ön siparişlerde talep rekoru kırarak verdi. Bu yıl 28 bin Togg’u, 2030 yılına kadar da toplam 1 milyon Togg’u buluşturmayı hedefliyoruz. İnşallah 2025’ten itibaren Togg’u ihraç edip tüm dünyaya satacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu