Haber

Demirtaş: Kılıçdaroğlu’nun çabası samimi

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, British Financial Times’a (FT) konuştu. Avukatı aracılığıyla FT’nin sorularını yanıtlayan Demirtaş, 14 Mayıs yaklaşırken seçim sürecini ve adaylık açıklamalarını değerlendirdi.

DİKTATÖRÜN UYARISI

Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimleri kazanması durumunda Türkiye’nin yeni tip bir diktatörlüğe dönüşeceğini belirterek, Erdoğan’ın toplumu bölerek iktidarda kalmayı başardığını söyledi.

Kürtlerin de içinde olduğu birleşik bir muhalefetin birlik olması gerektiğine değinen Demirtaş, bunun sadece kutuplaşmayı önlemek için değil, seçimleri kazanmak için de değerli olduğunu belirtti.

‘Kürtler umutlu’ mesajı

Demirtaş, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Kürtlerin belirleyici olacağını belirterek, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun değişim ve demokrasi için samimi çaba sarf ettiğini söyledi. Kürt seçmenin ortak adaya değer verdiğini ifade eden Demirtaş, Kılıçdaroğlu’nun kampanyasından umutlu olduklarını ancak seçim yapmadan önce kampanyanın nasıl devam edeceğini bekleyeceklerini söyledi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu