Haber

Diyarbakır Dicle ve Siirt Üniversiteleri depremzedelere destek olmaya devam ediyor

Diyarbakır Dicle Üniversitesi ve Siirt Üniversitesi, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen depremzedelerle ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

Dicle Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre Sıhhat Kültür ve SporDaire Başkanlığı koordinasyonunda Dicle Gençlik Kulübü üyeleri, depremin olumsuz etkilerini çocukların hafızalarından silmek için moral etkinliği düzenledi.

Çocukların ve ailelerin fiziksel ve sosyal eksikliklerini gidermeye çalışan kulüp üyeleri, çocukların yüzünü güldürmeye ve yaralarını sarmaya çalışıyor.

Öğrenciler için kent merkezinde kurulan çadır alanlarında yüz boyama, eğitici oyunlar ve drama etkinlikleri düzenlendi.

-Siirt

Siirt Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, depremin yaralarını sarmak için üniversiteden bir ekip Adıyaman’a gönderildi.

Adıyaman Üniversitesi yerleşkesinde depremzedeler için kurulan çadır kentte sıcak yemek standı kuran grup, ilk gün çorba ile açtığı stantta ilerleyen zamanlarda sıcak yemek dağıtarak halka hizmet verecek. .

Mevsim koşullarında barınmanın ve temel ihtiyaçlarının karşılanmasının zaruri olduğu deprem bölgelerinde vatandaşların yaralarını sarmaya çalışan gruplar, canla başla görevlerini yerine getiriyor.

dadayajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu