Haber

Edirne’de kurulan hayır çarşısından elde edilen gelir, kentte ağırlanan afetzedeler için kullanılacak.

Kahramanmaraş’ta depremzedeler yararına Edirne’de düzenlenen pazardan elde edilen gelir, kentte ağırlanan afetzedelerin ihtiyaçları için kullanılacak.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yaptığı yazılı açıklamada, belediye öncülüğünde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlenen çarşıda 25 bin 635 lira kazanıldığını belirtti.

Edirne halkının sarsıntının yaralarını sarmak için seferber olduğunu vurgulayan Gürkan, çarşıda örnek bir dayanışma sergilendiğini söyledi.

Çarşıya destek verenlere teşekkür eden Gürkan, şunları söyledi:

“Depremin olduğu ilk gün başlattığımız yardım kampanyasına vatandaşlarımız gönülden destek verdi. Elinden, avucundan ve en önemlisi de kalbinden geçeni getiren vatandaşlarımızın yardımlarını ulaştırdık. Edirne halkı da deprem bölgesinden buraya gelen vatandaşlarımıza kucak açtı, sıcak mesken sahipliğini gösterdi. Onları hiç yalnız bırakmadı. İMECE Mağazası ile 5 bin 560 misafirimizin tüm ihtiyaçlarını karşıladık. deprem bölgesinden, giyimden yiyeceğe kadar. İMECE Mağazası dışında ev kiralayan depremzedelerimize erzak ulaştırdık, sağlamaya da devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu