Haber

Edirne’de ‘Minik Ev’ cezası

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Edirne Valiliği’nden yapılan açıklamada, 5403 Sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu’na aykırı olduğu belirlenen Keşan’a bağlı Danişment ve Gökçetepe köylerinde tespit edilen Minik Ev, 3194 sayılı İmar Kanunu ve Edirne ilini kapsayan üst ölçekli mekânsal plan. Valiliğin mühürleme işlemi ve idari para cezası uyguladığı belirtildi.

Ayrıca, söz konusu parseller ile 5 nolu tarla özelliğindeki taşınmazların niteliklerinin izinsiz bozulması nedeniyle idari para cezası işlemi uygulandığı belirtildi. 124 ada 1 parsel ve parsel 125 ada 2 parsel no.

Valilikten yapılan açıklamada, tarım alanlarının korunması ve imar kirliliğinin önlenmesi adına bu ve benzeri uygulamalara ilişkin denetimlerin sıkı bir şekilde yürütüldüğü belirtilirken, vatandaşların yetkili kurumlardan ve yetkililerden bilgi alması gerektiği vurgulandı. dikkat olmak.

Minik Ev gibi kaçak yapılaşmalarla uğraşan Edirne Valiliği, tarım alanlarının korunması ve imar kirliliğinin önlenmesi için çalışmalara devam edeceğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu