Haber

Endonezya’da yolcu treni kamyonu devirdi

– Endonezya’da yolcu treni bir kamyonu parçaladı

JAKARTA – Endonezya’da bir yolcu treni hemzemin geçitte mahsur kalan bir kamyonu durdurdu. Kazada, TIR sürücüsü çarpışma öncesi olay yerinden kaçarken, panik içinde aniden yavaşlayan trenden atlayan bir yolcu yaralandı.

Endonezya’nın başkenti Cakarta’dan Blitar şehrine gitmekte olan Brantas yolcu treni, Batı Semarang kentinden geçerken bir köprünün hemzemin geçidine sıkışan bir kamyona çarptı. Dün akşam meydana gelen olayda, çarpışmanın ardından tır şiddetli bir şekilde patladı ve olayda ölen olmadı. Çarpışma öncesi TIR sürücüsü olay yerinden kaçarken, çarpışma öncesi aniden yavaşlayan trenden atlamaya çalışan bir yolcu yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Olay yerindeki güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, tren gelmeden önce hemzemin geçitten hızla karşıdan karşıya geçmekte olan tırın yolda sıkıştığı ve sürücünün bir süre aracı hareket ettirmeye çalıştığı ancak daha sonra geç kaldığını anlayıp olay yerinden kaçtığı görüldü.

Semarang Büyükşehir Polis Müfettişi Irwan Anwar, kazayla ilgili yaptığı açıklamada, olayda kimsenin hayatını kaybetmemesinin sevindirici olduğunu belirterek, çarpışmanın ardından tır ve trenin köprüde mahsur kaldığını söyledi.

Endonezya Demiryolları Şirketi’nden yapılan açıklamada, kazanın meydana geldiği tren yolunun geçici olarak kullanıma kapatıldığı ve kaza anında trende bulunan yolculara alternatif yollarla tazmin edileceği bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

adaklihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu