Teknoloji

Epic Games Store’un 2022 Puan Kartı: Ücretsiz Oyunların Sayısı ve Fiyatı Yüreğinizi Kıracak

Epic Games Store, 2022 yılının verilerini oyuncularla paylaştı. Online oyun satış platformu bu yıl büyük bir kullanıcı sayısına ve satış başarısına ulaşırken, binlerce TL değerinde 100’e yakın oyunu oyunculara sundu.

Epic Games Store, 2022’de 99 oyunu ücretsiz olarak sundu.

Bu yılda her boyutta 99 oyun sunuluyor ve oyunların toplam maliyeti 2.240 dolar. Ülkemizdeki yeni dolar kuruna baktığımızda ise yaklaşık 42.496 TL gibi bir rakamla karşılaşıyoruz!

Epic Games Store’da yılın en iyi oyunları da belirlendi.

Harcama ve oyuncu etkileşimine göre ortaya çıkan tabloda Genshin Impact, Rocket League ve Fortnite gibi yapımların yanı sıra geçtiğimiz yılın en dikkat çekici oyunlarından biri olan Sifu and Tiny Tina’s Wonderland öne çıkıyor. Ayrıca 10 yaşındaki GTA 5 de yine üst kategoride yer alıyor.

Ayrıca güzel haberlerimiz var. Epic Games Store’un ücretsiz oyunları 2023 boyunca devam edecek.

Kullanıcılarına her hafta bir veya birden fazla ücretsiz oyun sunan Epic Games Store, bu yıl da tüm hızıyla devam edecek. 2022 yılına baktığımızda bu ücretsiz oyunların 700 milyon kez satın alındığını görüyoruz.

Platformda en çok beklenen oyunlar da ufukta.

Epic Games Store kullanıcıları, Alan Wake II, Assassin’s Creed Mirage ve Dead Island 2 gibi merakla beklenen oyunların yanı sıra birçok bağımsız yapım için de oldukça heyecanlı görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu