Haber

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkan Yardımcısı Metin Öztürk hakkında açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe SporKulüp Lideri Ali Koç, Galatasaray İkinci Lideri Metin Öztürk hakkında yazılı açıklama yaptı.

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, kulübün resmi internet sitesinden yaptığı yazılı açıklamada, “29 Mart 2023 tarihinde birçok kulübün lider ve yöneticilerinin katıldığı toplantıda Galatasaray Kulübü İkinci Lideri Metin Öztürk ile kamuoyunun malumu olan bir diyalog yaşandı. Bu diyaloğa rağmen son günlerde konunun muhatapları tarafından gerçek durumla hiçbir ilgisi olmayan son derece yanıltıcı açıklamalar yapıldı.

İlgili görüşmede gündeme gelen iki kulüp arasında yaşananlar ve spor Kamuoyunu meşgul eden gündem üzerine Sayın Öztürk ile yaptığımız diyalogda; “Çıkalım, eteğimizdeki taşları atalım, halk rahat etsin, rahatlayalım, gerginlik bitsin, bir daha konuşmayalım.” “İsterseniz kendi kulüp televizyonunuzda bunu yapabiliriz” diyerek tüm halkla görüşmeyi teklif ettim. Öztürk, herkesin gözü önünde ‘Cumhurbaşkanı Dursun Özbek karşınıza çıkamaz, böyle bir hitabeti yok’ diyerek bu çağrıya cevap verdi. Yine o dönemde kamuoyunda çokça tartışılan bir diğer konu olan Erden Timur ile ilgili bir belge hazırlattığım gibi saçma sapan ve yanlışlarla dolu bir tartışma gündeme getirildi.

Nitekim aramızda geçen bu konuşmalar, Yönetim Kurulu Üyemiz Ahmet Ketenci tarafından 11 Mayıs 2023 Perşembe günü bazı kulüp lider ve yöneticilerinin hazır bulunduğu bir başka toplantıda gerçekleştirildi. rakibimiz Sportif A.Ş. Başkan Yardımcısı ile paylaşıldı. Bu konuda kendisinden ne konuşma sırasında ne de sonrasında herhangi bir itiraz gelmemiştir.

Geldiğimiz noktada; Metin Öztürk’ün söylemi değiştirmeye yönelik yaklaşımı gibi, ilgili kulübün medya mensupları da ‘o teknik direktör Galatasaray’dan istifa etsin’, ‘bu teknik direktör kim olursa olsun bu konunun peşini bırakmayacağız, öğreneceğiz’ dedi. telaffuzlarını tamamen değiştirdiler ve konuyu tamamen farklı bir şekilde değiştirdiler. devraldıklarını gördük.

Bu diyaloğun aynen yukarıda anlattığım gibi ve ilk gün pek çok kişiyle yaptığım görüşmede geliştiğini bir kez daha kamuoyuna bildireceğim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu