Haber

Gürpınar Spor Kulübü’nün yüzme havuzu tadilatına İstanbul Büyükşehir Belediyesi müdahale etti

Gürpınar’ın BEYLİKDÜZÜ’de olduğu iddia edildi Spor Kulübün bünyesinde atıl bir yüzme havuzu bulunan sosyal tesisin tadilatla faaliyete geçirilmesi istenirken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri spor kulübüne geldi. Gürpınar Spor Kulübü Başkanı Emin Cüret, “Gürpınar’ımıza yüzme branşı açmak için yanımızda atıl duran tesislerimizin cam ve karkaslarını takarken İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıtasının tepkisiyle karşılaştık. Spor Kulübü’ne yeni yüzme sporcuları yetiştirmektir.”

Olay, dün akşam saatlerinde Beylikdüzü Gürpınar Mahallesi’nde bulunan Gürpınar Sosyal Tesisleri’nde meydana geldi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na ait olan ve Gürpınar Spor Kulübü bünyesinde bulunan yüzme havuzunun tadilatı yapılırken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri kulübe geldi. Tezlere göre polis ekipleri, kulübün izinsiz tadilat yaptığını söyleyerek tadilatı kabaca ele almaya çalıştı. İBB polis ekipleri, gece boyunca Gürpınar Spor Kulübü önünde bekledi.

“İBB POLİTİKA EKİPLERİNİN TEPKİSİYLE KARŞILAŞTIK”

Gürpınar Spor Kulübü Başkanı Emin Yürek, “Kulübümüzün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına ait olan yerin kullanım hakkı olmasına rağmen bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin yansımasıyla karşılaştık. Tepki şu.Sosyal tesislerimiz ve Yüzme havuzlarımız var.İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıtasının yansıması ile yanımızda atıl duran tesislerimizin yüzme havuzu açmak için cam ve karkas montajı yaparken karşılaştık. Gürpınar Spor Kulübümüze şube açmak ve yeni yüzücüler yetiştirmek için” dedi.

2016’dan bu yana durumun devam ettiğini söyleyen Cesaret, “Bu sorun Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu döneminden 2016’dan İBB Başkanlığı zamanına kadar süren bir süreç. İşte buradayız. Ben kulüp başkanıyım. Yaklaşık 150’lik futbol oynayan gençlerimiz var. Yetkililerde en kısa sürede halledileceğini düşünüyorum. Bizim tek derdimiz burada sportif faaliyetlerin gösterilmesi ve gençlerin konulara bağımlı hale gelmemesi” dedi.

“GÜRPINAR HALKINI TEMSİL EDEN 1988 YILINDA KURULMUŞ BİR KULÜP”

Cesaret, “Gürpınar Spor Kulübümüz bu yıl büyük bir başarıya imza atarak branşında şampiyon oldu ve bir üst lige yükseldi. Bu başarı tüm Gürpınarlıların teveccühü ile karşılandı ve kulübe herkes sahip çıktı. Kimse sahip çıkmadı. Gürpınar Spor Kulübü’nü böyle siyasi olaylarla kapatabilirim.Gürpınar Spor Kulübü 1988 yılında kurulmuş ve Gürpınarlıları temsil eden bir kulüp olduğu için düşünüyorum.Gürpınar Spor Kulübü başkanı olarak belediyenin bu tutarsız davranışlarından rahatsızım. .Aşağıdaki sebeplerden dolayı rahatsızım.Gürpınar Spor Kulübümüz bünyesinde yüzme branşları açarak yüzme sporcusu yetiştirmek istiyoruz.Neden milli sporcu 2016 yılından itibaren gelen bir süreç var.Buradaki yer bakanlık ile alakalıdır. Ama sanırım İstanbul Büyükşehir Belediyesi burayı şimdi satın alıp kullanmak istiyor ya da yandaşlarına vermek istiyor” dedi. İBB’den edinilen bilgiye göre, alanın mülkiyetinin İBB’de olduğu, konunun daha önce İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’nde taraflar arasında hukuki sürece intikal ettirildiği ve davanın lehte sonuçlandığı öğrenildi. İBB’nin.

altinorduajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu