Yaşam

İftar menüleri 2023: 9. gün iftar menüsü

Dokuzuncu gün Ramazan ayına özel hazırladığımız iftar menümüze klasik ama herkesin çok sevdiği bir çorba ile başlıyoruz. Ardından tezgahlarda yerini alan bir balık yemeği ve yanına çok yakışacak bir salata ile devam ediyoruz. Son olarak balık yemeklerinin sevilen tatlısı ile menümüzü sonlandırıyoruz.

İşte size bir fikir vermek amacıyla çıktığımız bu yolda, Ramazan ayı ile karşınızdayız. Dokuzuncu gün iftar menüsü…

9. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Mercimek çorbası,
  • Fırında levrek,
  • roka salatası,
  • ekmek helvası

MERCİMEK ÇORBASIÇorba denilince akla gelen en klasik mercimek çorbası ile iftar menümüze başlıyoruz. Tadı ve kıvamı ile gün boyu açlığımızı bir nebze olsun bastıracak ve midemizi rahatlatacaktır.

Tutarlılık: mercimek çorbası tarifi

PİŞMİŞ SEPETLERBir gün et, bir gün tavuk dedik ve bugün de hazırken güzel bir balık menüsü oluşturmaya karar verdik. Levreklerin sebzelerle mükemmel uyumu ve lokumu andıran lezzeti iftar sofralarınızın yıldızı olacak.

Görüntüsü bile yeter: Fırında levrek tarifi

roka salatasıBir balık menüsünün olmazsa olmazı varsa o da roka salatasıdır. Peynir ve rokanın mükemmel uyumu levrek ile harika bir ikili oluşturacaktır.

Balığın en uygun eşlikçisi: roka salatası tarifi

FIRIN HELVABugünün iftar menüsü balık ağırlıklı olduğuna göre, balığa yakışan en lezzetli tatlıyla da son dokunuşu yapalım. Fırında helva tanımı ile balık yedikten sonra şekerli bir şeyler yeme isteğine bu kolay ama lezzetli tanımla son veriyoruz.

Şimdi hazır: Fırın helvası tarifi

Afiyet olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu