Haber

İsrail ordusu Tülkerim’de bir Filistinliyi öldürdü

İsrail ordusunun sabah saatlerinde Batı Şeria’nın Tülkerim kentine düzenlediği baskında bir Filistinliyi öldürdüğü bildirildi.

Filistin haber ajansı WAFA’nın haberine göre, Şehit Tulkarim Devlet Hastanesi kaynakları, Majdi Zakariya Yusuf Avad’ın (65) İsrail askerinin kurşunuyla başından vurulmasının ardından hayatını kaybettiğini belirtti.

Bölgedeki görgü tanıklarının ifadelerine göre, işgal güçlerinin düzenlediği baskınlarda El Halil kentinde 4, Beyt Lahim’de 3, Firavun’un Tulkerim kasabasında ise daha önce serbest bırakılan 2 Filistinli gözaltına alındı. İsrail güçlerinin baskınlarının devam ettiği ve gözaltına alınan Filistinli sayısının artmasının beklendiği kaydedildi.

İşgal güçlerinin Cenin kentine düzenlediği baskınlarda yanlarında getirdiği iş makineleri ve buldozerler, yolları tahrip etmeye ve Filistinlilerin özel mülklerine zarar vermeye devam etti.

Filistinli gençler İsrail askerlerine direnirken, yaşanan kaosta başından yaralanan Filistinli bir genç hastaneye kaldırıldı.

İşgal güçleri Cenin Devlet Hastanesi’ni göz yaşartıcı gaz bombalarıyla hedef aldı. Gazdan hastanedeki çok sayıda hasta ve sağlık çalışanı etkilendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu