Haber

İYİ Parti Ardahan Milletvekili Adayı Aytekin Kaya: “AK Parti Ardahan’da Tarım ve Hayvancılığı Bitirdik”

ÖZKAN KARAKAYA

İyi partiArdahan Milletvekili Adayı Aytekin Kaya, “AK Parti döneminde Ardahan’da tarım ve hayvancılık bitti. Ardahan’da tarım ve hayvancılık bittiği için Türkiye’nin en pahalı eti Ardahan’da yeniliyor.”

14 Mayıs seçimlerinde İyi partiANKA’dan Ardahan Milletvekili adayı iş insanı Aytekin Kaya HaberlerAjansına açıklama yaptı.

“Saygıdeğer Genel Başkanımızın teveccühü ile Ardahan’a gidip Ardahanlılara hizmet etme emrini aldım. Memnuniyetle görevi kabul edip memleketime geldim. Tüm hemşerilerime ve parti teşkilatlarına şükranlarımı sunuyorum. gelir gelmez hayvancılıkla geçinip büyümüş bir Ardahanlı olarak Ardahan’ın sorunlarına odaklandım.Ardahan’da tarım ve tarımın bittiğini gördüm.Ardahan’ın gelişmesi için elimden geleni yapacağım, bir Ardahan’ın kalması dileğiyle. besicilik yaylalarında, ahırlarında da koyun, kuzu, ineklerle geçimini bu konuda projeler hazırlamak için var gücümle çabalayarak, İYİ Parti’nin Ardahan’da hak ettiği yerde olmasını ve birinci partinin çıkmasını temenni ediyorum. Milletvekili olarak Ankara’da bilimi gururla, şerefle, vakarla temsil edeceğim.”

Değerli Ardahanlılar, yıllarca milletvekili seçtiniz, Ardahan yıllarca unutuldu, Ardahan’ın dertlerine endekslenmedi. Ankara’dan gelen her milletvekili buralara çok fazla yatırım getiremedi. Ardahan Dağı’ndaki tüneli ise yarım kaldı. Ardahan’ın Çıldır gölünde turizm tesisi yok ve gölün çevresi boş. Ardahan’a hızlı tren yoktu. Ardahan havalimanı yok. Bundan dolayı Ardahan’ın sorunlarını tek tek biliyorum, bu tür sorunlarla kendimi endekslemek istiyorum ve 28. Dönemde milletvekili olduğumuzda Ardahan’ı göçmen olmayan bir Ardahan konumuna getirmeyi temenni ediyor ve milletime hizmet etmek istiyorum. insanlar. Ardahan’da tarım ve hayvancılık AK Parti döneminde son buldu. Ardahan’da tarım ve hayvancılık bittiği için Türkiye’nin en nadide eti yeniyor. Bundan dolayı halkımız bu konudan çok şikayetçi. Üretimi artırarak buna çözüm bulmayı ve geliştirmeyi planlıyorum.”

Kaynak: ANKA / Yerel

haber-yahyali.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu