Haber

Kadıköy’de kaldırımları işgal eden motosikletlere ‘şehre karşı suç’ yazılı etiket asıldı.

Kadıköy’de kaldırımları işgal eden motosikletlere ‘şehre karşı suç’ yazılı etiket asıldı.

Kadıköy Belediyesi ‘kaldırımları serbest bırakıyor’ ismine denetim yaptı

İSTANBUL Kadıköy Belediyesi ekipleri, Önder Şerdil Dara Odabaşı’nın önceki gün sosyal medyadan yaptığı açıklamaların ardından kaldırımları, reklam panolarını, masa ve sandalyeleri işgal eden motosikletleri kontrol etti. Önder Odabaşı ve sokağa inen ekipler, kaldırımları işgal eden motosikletlere “şehre karşı suç” yazılı etiketler astı.

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın sosyal medya hesaplarından, “Kadıköy Belediye Başkanı olarak Kadıköy’ün en temel hakkı olan kaldırımda yürüme hakkının takipçisi ve sağlayıcısı olacağımın bilinmesini isterim. Kadıköylüler, bu şehrin belediye başkanı olarak canlarını tehlikeye atmak zorunda bırakılan yayalara göz yummam mümkün değil” diyen gruplar, Önder Şerdil Dara Odabaşı ile birlikte Halitağa Caddesi’nde inceleme yaptı. , motosikletlerin yoğunlaştığı yer. Bugün yapılan kaldırım denetimlerinde kaldırıma park halinde olduğu tespit edilen motosikletlerin üzerine “Sayın kullanıcımız, aracınızla kaldırımı işgal etmeniz şehre karşı işlenen suçtur” uyarı levhası bırakıldı.

Konuyla ilgili basına açıklama yapan Şerdil Dara Odabaşı, “‘Kadıköy’de kaldırımları özgürleştiriyoruz’ sloganıyla bir kampanya başlattık. Çok önemli geri dönüşler aldık scooter firmaları ile görüşme yaptık bunun kısa orta ve uzun vadede analizi konusunda mutabakata vardık Kadıköy sokaklarında scooter sorununu gördüğünüz gibi söyleyemem bitti ama çok azaldı.Şimdi ikinci etaba geçiyoruz.Motosiklet,Yer önü manav hali gibi kaldırımları işgal edenlerin önüne geçmek için bugün bir davet yaptık.Bugün başlıyoruz.Ancak , hala kurallara uymayanlar var.Mesela bu motosikleti buradan kaldırabiliriz.Fakat bunları görünce “Sayın kullanıcımız sizinle kaldırımı işgal etmek belediyeye karşı suçtur” dedik. araç.” yazan etiketleri bırakacağız.

Kaldırımı geçmekte zorlandığını söyleyen engelli vatandaş Ahmet Coşkun, “Geçeceğim yere park ediyorlar, geçemiyorum. Arabamın tekerleğini üç kez kırdım. Adam burada duruyor. .Burada mesela market iyi çalışıyor belediyemiz iyi çalışıyor yoldan geçen bir kadına darp etti. Çocuğa da vurdu. Kaçıyorlar” dedi.

karacobanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu