Sağlık

Karısının Ölümünden 3 Yıl Sonra Hamile Kalıp Çocukları Olan Bir Kadının Çarpıcı Hikayesi

Avustralya’da yaşayan 34 yaşındaki Sian Goodsell, 2019’da kaybettiği kocasından hamile kaldı, üç yıl sonra bebeklerini kucağına aldı! Detaylar için burada… ?

Kaynak:https://www.mirror.co.uk/news/world-n…

Avustralya’nın Sidney kentinde yaşayan 34 yaşındaki Sian Goodsell’in hayatı dünya basınında yer aldı. Genç bayan geçtiğimiz günlerde 3 yıl önce kocasından kaybettiği çocuğunu kucağına aldı!

2017’de Jason Goodsell’den evlilik teklifi alan Sian, sadece altı gün sonra eşinin bağırsak ve karaciğer kanserinin dördüncü aşaması olduğunu öğrendi. İnternetten tanışan çift, Jason kanser tedavisine başlamadan önce bir gün çocuk sahibi olabilmek için spermlerini dondurma kararı aldı.

3 Mayıs 2019’da resmi nikah masasına oturan çift, ne yazık ki Jason’ın düğünlerinden bir gün önce hayatını kaybetmesiyle dağıldı.

Jason’ın ölümünden önce iki yıl boyunca çok mücadele ettiğini söyleyen Sian, eşiyle anlaşarak üç yıl sonra embriyo transferi kararı aldı.

İlk denemede hamile kalmayı başardı. Bununla birlikte, başlangıçta sorunsuz olan hamilelik, kızları Matilda’nın dört aylık erken doğumuyla sonuçlandı.

“Doğumu yavaşlatmak için steroid verilmesine ve magnezyum damlatılmasına rağmen Matilda çok sabırsızdı ve 26 Aralık 2022’de saat 16:56’da doğal olarak doğdu.”Sian olanları açıklıyor.

Doğumunun ardından 17 haftayı yenidoğan yoğun bakım ünitesinde geçiren Matilda, 560 gram ağırlığıyla hayata tutunmayı başardı.

Onu tutamazdım. 15 dakika kendi kendine nefes aldıktan sonra entübe edilerek yenidoğan yoğun bakıma alındı. Hâlâ yaşadığına inanamıyordum.’

Sian, “Ondan bir parçanın burada olması çok güzel,” diyor. “Düğünden bir gün önce Jason kendini iyi hissetmiyordu ve bara giderken yere yığıldı. Orası halka açık bir yerde olduğu için ambulans ve polis çağrıldı.”

Konuştuğum herkes erken doğmuş olmasına rağmen Matilda’nın bu kadar heteroseksüel olduğuna inanamıyor. Jason’ın her adımda yanında olduğuna ve onu izlediğine inanıyorum. Bu yüzden çok iyi olduğunu biliyorum.

Son olarak Matilda’nın tıpkı babasına benzediğini söyleyen Sian, kızına her gün babasının anılarını anlattığını söylüyor.

Yüzünü buruşturduğunda tıpkı babasına benziyor. Hatırasını hep canlı tutuyorum ve evin her yerinde fotoğrafları var. Tilly her zaman babasını tanıyacak. Bekar bir anne olmak yorucu ama şimdiye kadar yaptığım en iyi şey ve sırf onu yanımda görmek için her şeyi tekrar tekrar yaparım.’

Bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlara git…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu