Haber

Karşıyaka Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ağaç budama çalışmalarını sürdürüyor.

Karşıyaka Belediyesi, kent içindeki park ve ormanlık alanlarda bakım çalışmalarını sürdürüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri hem rutin budama işlemlerini gerçekleştiriyor hem de riskli ağaçları budayarak çevre güvenliğini sağlıyor.

Karşıyaka Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çevre düzenleme çalışmaları kapsamında ilçe genelinde ağaç budama çalışmaları yapılıyor. Ekipler, yarıyıl tatilini fırsat bilerek okul bahçesindeki ağaçları budayarak olumsuz hava koşullarının risklerini ortadan kaldırıyor ve ağaçların daha sağlıklı büyümesini sağlıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların ve okul yönetimlerinin taleplerini dikkate alarak çalışmayı ilçe geneline yayarak sokaklarda, mahalle ortalarında ve parklarda yetişen sağlıksız ve tehlikeli ağaçlar için budama ve sağlıklaştırma çalışmaları gerçekleştiriyor.

İHTİYACI OLANLARA AHŞAP

Fırtınalı havalarda elektrik tellerine temas etmesi halinde kısa devre nedeniyle elektrik kesintisine veya yangına neden olabilecek ağaç parçaları tek tek temizlendi. Bu parçaların yere düşerek vatandaşlara veya araçlara zarar vermesi engellendi. Ağaç budamalarından elde edilen odunlar ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kışlık yakıta ihtiyacı olan önceden belirlenen vatandaşlar, belediyenin bu hizmetinden hiçbir ücret ödemeden yararlanabilecek.

MERKEZ VE İLÇE GENELİNE YAYILACAK

Yarıyıl tatili nedeniyle ilçedeki okulların bahçelerindeki ağaçların da bakımı yapılıyor. Okul yönetimleriyle koordineli olarak yürütülen çalışma kapsamında ekipler, okulların büyük çoğunluğunda ağaç budama çalışmasını tamamlayarak ağaçların gelişimini güçlendiriyor ve sağlıklı bir büyüme temeli hazırlıyor. Ayrıca görsel olarak göze hoş gelen şekillendirme çalışmaları da yapılmaktadır. İlçe genelinde ve talep eden kamu kurum ve kuruluşlarının bahçelerindeki ağaçlarda budama çalışmalarına devam edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu