Yaşam

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden verimli ve keyifli bir eğitim

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’de yaşayan halkın hayatını kolaylaştıran Alo 153 Çağrı Merkezi’nde görev yapan operatörlerin iş hayatındaki işlevselliğini ve insanlarla bağlantı kurma faaliyetlerini artırmak amacıyla “Psikolojik Dayanıklılık Geliştirme Programı Eğitimi” düzenledi. vatandaşlar. 46 çağrı merkezi operatörüne belediye meclis salonunda psikolog Başak Aslan tarafından eğitim verildi. İşçi eğitimden mutlu ayrıldı.

HAYATI ZORLAYAN TÜYOLARI KAZANMAK

İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitimde

153 Çağrı Merkezi operatörü; Amaç, duygusal ve davranışsal sorunları çözerek ruh sağlığını iyileştirmeye, güzelleştirmeye ve korumaya yönelik tekniklerin sağlanması, olumlu gelişimlerinin devam ettirilmesi ve ağır yaşam zorluklarıyla sağlıklı bir şekilde baş edebilme becerilerinin kazandırılmasıydı. Psikolog Başak Aslan’ın verdiği eğitimde; ”Psikolojik dayanıklılık nedir?” Psikolojik dayanıklılığı yüksek bireylerin ortak özellikleri, psikolojik dayanıklılığı arttırmak için neler yapılmalıdır? öz farkındalık, kendimiz için ne yapabiliriz? Sağlıklı olmak nedir? Motivasyon, ilgilerin gücünden yararlanma, etkili iletişim, öfke ve kontrol, kriz yönetimi ve sorunlarla baş etme, kendine değer verme gibi konulara yer verildi.

 

‘DEĞİŞTİREBİLECEĞİNİZ ŞEYİ DEĞİŞTİRME CESARETİ’

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gün boyu süren, oldukça keyifli ve eğlenceli geçen eğitimde psikolog Başak Aslan, her şeyin kendini sevmekle başladığına dikkat çekti. Aslan, sözlerini şöyle tamamladı: “Size değiştirebileceğiniz şeyleri değiştirecek cesaret, şimdilik değiştiremeyeceğiniz şeyler için sabır, asla değiştiremeyeceğiniz şeyleri kabul edecek güç ve ne yapacağınızı bilecek bilgelik diliyorum.” değişebilir ve değiştirilemez ve ne zaman.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu