Teknoloji

Microsoft, parolasız bir Windows 11’e yönelik iyileştirmelerini ayrıntılı olarak açıkladı

Eylül ayı sonlarında Microsoft, Windows 11 22H2’nin sürüm önizlemesinde bir dizi yeni özelliği kullanıma sunmaya başladı. Bunlar arasında şirket Parolasız deneyimden yararlanmaya odaklanan yeni güvenlik özellikleri paketida dahildir.

Microsoft, yayınladığı blog yazısında kuruluşların Windows 11’deki yeni şifresiz iyileştirmeleri nasıl kullanmaya başlayabileceklerini açıklıyor. Teknoloji devinin paylaştığı yazı şu şekilde: ” Windows Hello for Business veya FIDO2 güvenlik anahtarları gibi kimlik korumalı kimlik bilgileri hem parolasız çözümlerdir hem de ilk günden itibaren parola kullanma ihtiyacını ortadan kaldırarak kullanıcı kimliklerini koruyabilir. Ticari kuruluşlar artık Intune veya başka bir MDM’nin EnablePasswordlessExperience MDM ilkesini kullanarak Microsoft Entra ID’ye katılan makinelerde tamamen parolasız bir kullanıcı deneyimini etkinleştirebilir.

Bir kuruluştaki BT yöneticileri yeni özellikleri ayarladıktan sonra, iş bilgisayarlarında oturum açan çalışanlar artık bir parola seçeneği görmeyecek veya web tarayıcılarına bir hizmet için parola yazmaları gerekmeyecek. Bunun yerine Windows Hello rotasına gitmeleri gerekecek.Bu sistem çalışmazsa, kullanıcının BT yöneticisinin yardımına ihtiyaç duymadan web’de oturum açma veya şifresini sıfırlama gibi seçenekleri vardır.

Google yakın zamanda şifre anahtarıyla oturum açmayı Google kişisel hesaplarında oturum açmanın varsayılan yöntemi haline getirdi. Microsoft’un sahibi olduğu GitHub da yakın zamanda tüm kullanıcılar için şifre güçlendirme özelliğini tanıttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu