Ekonomi

Oppenheimer Kamu Hizmetleri sektörünü yükseltti, Gayrimenkul sektörünü düşürdü

Oppenheimer analistleri Salı günü yaptıkları kapsamlı bir analizde kamu hizmetleri sektörüne ilişkin değerlendirmelerini artırırken gayrimenkul sektörüne ilişkin değerlendirmelerini azalttı ve kazançlardaki olumlu eğilimi vurguladı.

Şirket, Standard & Poor’s 500 endeksindeki 11 sektörden sekizinin kazançlarda artış gösterdiğine ve altısının çift haneli büyüme oranlarına sahip olduğuna dikkat çekti.

Bu sektörler arasında iletişim (+%41), kamu hizmetleri (+%31), tüketim malları ve hizmetleri (+%27), teknoloji (+%24), finans (+%11) ve gayrimenkul (+%11) yer almaktadır.

“Standard & Poor’s 500 endeksindeki kuruluşların %96’sı (481 şirket) ilk çeyrek sonuçlarını açıklarken, kazançlar tahminleri aşıyor. Gelirdeki %4,1’lik artışın ardından kâr toplamda %7,7 oranında yükselmiştir. Raporlama dönemi başlamadan önce Bloomberg, ilk çeyrek kazançlarında %3,9’luk bir büyüme öngörmüştü.”

Şirket ayrıca, geçen hafta açıklanan son ekonomik göstergelerin ABD’de hizmet sektörü faaliyetlerinde ve üretimde bir hızlanmaya işaret ettiğini ve bunun da yüksek enflasyon oranının devam edebileceğini gösterdiğini belirtti. Sonuç olarak bu, Federal Rezerv’in mevcut para politikasını bazı yatırımcıların beklediğinden daha uzun bir süre sürdürebileceği anlamına gelebilir.

Özetle, Oppenheimer kamu hizmetleri sektörünü ‘Underperform’dan ‘Perform’a yükseltti ve sektör için önerdiği portföy ağırlığını %2,5’ten %2,7’ye hafifçe artırdı. Gayrimenkul sektörünün değerlendirmesini ‘Perform’dan ‘Underperform’a düşürürken, tavsiye edilen portföy ağırlığını %2’de tuttu.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu