Haber

Saadet Partisi İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına karşı suç duyurusunda bulundu

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Müdürlüğü, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin suç duyurusunda bulundu.

İl Başkanı Beytullah Karataş, parti üyeleri ve İsrailli yetkililer hakkında Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

Karataş, İsrail güçlerinin hangi amaçla olursa olsun silahsız ve savunmasız Gazze halkını havadan ve karadan bombaladığını belirtti.

İsrail’in hava saldırılarıyla yetinmediğini, Gazze halkına insani yardımı da durdurduğunu belirten Karataş, “İsrail, okul, cami, kilise, hastane gibi insanların toplandığı binlerce yeri bombaladı. Hiçbir hedef gözetmeden ve doğrudan sivilleri hedef alarak savaş.” “İnsanların ölümüne ve yaralanmasına neden oldu.” söz konusu.

İsrail’in, kimyasal silah olarak kabul edilen ve savaşan unsurlara karşı dahi kullanılması yasak olan fosfor bombalarını hava ve karadan bombalama operasyonlarında kullanarak açık ve inkar edilemez bir savaş hatası yaptığını vurgulayan Karataş, şöyle konuştu:

“İsrail’in Gazze başta olmak üzere Filistin topraklarına yönelik insanlık dışı saldırıları nedeniyle çok sayıda çocuk ve sivilin öldürülmesi, bölgede barış ve güvenliğin bozulması vicdan sahibi herkesi derinden etkilemektedir. Son dönemde yaşananlar saldırgan, saldırgan ve haksız eylemlerdir. İsrail’in kurulduğu günden bu yana Filistin halkına yaptığı eziyettir.” İşgal ve soykırım politikalarının son örneğini oluşturmaktadır. Savaş Hataları ve Soykırım Kabahatleri Türk Ceza Kanunu’na göre dünyanın neresinde ve kim tarafından yapılırsa yapılsın, muhatabı ne olursa olsun Türkiye’de yargılanabilir ve failleri Türkiye’de yargılanabilir. Kanuna göre bu yetkiyi kullanma izni, “Adalet Bakanına aittir. Bugün, açıkça soykırım suçunu işleyen İsrailliler hakkında suç duyurusunda bulunarak tarih ve insanlık önündeki görevimizi yerine getiriyoruz.”

selcukajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu