Haber

TKP’den Sol Partilere Çağrı: “Seçim Engelini Aşma Şansı”

Türkiye Komünist Partisi (TKP), “Laikliği, bağımsızlığı, devletçi-kamucu bir toplumsal sistemi savunan ve Türkiye’de gerçek bir düzen değişikliği talep eden sol-sosyalist-komünist partiler arasındaki görüş ayrılıklarına rağmen, seçim iş birliğini ve yıllardır işçi temsilcilerinin mecliste temsilini sağlamıştır.TPP, tüm devrimci güçleri, yoğun çabalarla süzülmüş tarihi değerlerimiz ve ilkelerimiz doğrultusunda bir seçim ittifakı oluşturmaya çağırmaktadır. Dünyada ve Türkiye’de onlarca yıldır yapılıyor.”

TKP, Sosyalist Güç Birliği ile Emek ve Özgürlük İttifakı’nda yer alan veya şu anda herhangi bir ittifakın parçası olmayan tüm sol, sosyalist ve komünist partilere genel seçimlerde ittifak çağrısında bulundu. Konuyla ilgili TKP’den yapılan yazılı açıklama şöyle:

“SEÇİM BARAJINI AŞMAK İÇİN DOĞDU”

“Laikliği, bağımsızlığı, devletçi-kamusal toplumsal düzeni savunan ve Türkiye’de gerçek bir düzen değişikliğini talep eden sol-sosyalist-komünist partiler arasındaki görüş ayrılıklarına rağmen, temsili engelleyen seçim barajını aşma şansı olmuştur. TBMM’deki işçi temsilcilerini yıllardır seçim iş birliğine girerek, Türkiye Komünist Partisi, tüm devrimci güçleri, onlarca yıllık süzgeçten geçirilmiş tarihi değerlerimiz ve unsurlarımız doğrultusunda bir seçim ittifakı oluşturmaya çağırmaktadır. Dünyada ve Türkiye’de yoğun çabalar.

“TKP TÜM DEVRİMCİ GÜÇLERİN SOLLA BİRLİKTE BAĞIMSIZ BİR SEÇİM İTTİFAKI OLUŞTURMASI İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPACAKTIR”

Sosyalist Güçler Birliği’nin bir parçası olan TKP, AKP’ye karşı toplumda biriken yansımaların sistem içinde sıkışıp kalmaması için bir fırsat yakalarken, Sosyalist Güçler Birliği ve Emek içindeki tüm devrimci güçler ve Freedom Alliance veya şu anda herhangi bir ittifakın modülü olmayanlar, her zaman birlikte. solun bağımsız bir seçim ittifakı yaratmak için üzerine düşeni yapacaktır. Partimiz, emperyalizme, gericiliğe ve sömürüye karşı toplumda biriken tepkilerin gerçek bir siyasi güce dönüşmesi için ele geçirilen fırsatın yeterince kullanılacağı inancıyla hareket edecek, ön yargı ve yargılardan uzak duracak, peşini bırakmayacaktır. belirtilen ilke ve değerlerin belirsiz veya değersiz olduğu herhangi bir platformda yer alma.

“SOL PARTİLER’İN BİR İTTİFAK ÇATISI ALTINDA YILLARDIR UNUTULMAZ ELEŞTİRİSİ OLAN SOSYALİST DÜŞÜNCE VE EYLEMİN YÜKSELİŞİNE YARDIMCI OLACAKTIR”

Günümüz koşullarında AKP iktidarına karşı kararlı bir şekilde konumlanırken, NATO’dan sağcı ve piyasacı komplocu muhalefeti net bir şekilde ayırmak mümkün olacak, son tahlilde iki kişinin olduğu cumhurbaşkanlığı seçiminde değil. halk oylanacak ama milletvekilliği seçimlerinde. Seçime girmeye hak kazanan sol partilerin bir ittifak çatısı altında sandıklara kendi isimleriyle girmeleri, yıllardır haksız yere eleştirilen sosyalist niyet ve eylemin ayakta kalmasına yardımcı olacak. yukarı. Davetimizin dikkate alınacağına ve emekçi insanlarımıza hep birlikte umut ve şifa örgütleyebileceğimize inanıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu