Haber

Almanya’da ırkçılık iddiasıyla kovulan Bahar Aslan lehine karar verildi

Almanya’da bir mahkeme, polis akademisindeki görevinden bazı polis memurlarının ırkçı olduğu gerekçesiyle ihraç edilen Bahar Aslan’ın lehine karar verdi.

Almanya’da Gelsenkirchen İdare Mahkemesi, Alman polisini eleştirdiği için Polis Lisesi’nden kovulan Bahar Aslan’ın akademiye karşı açtığı davada ilk kararını verdi. Mahkeme, Aslan’ın iş akdini yenilememe kararının gerekçeli genel değerlendirme yapılmadan hukuka aykırı olarak alındığına, dolayısıyla esas davada karar çıkana kadar işine dönebileceğine hükmetti.

Mahkeme kararına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Aslan, akademideki görevine dönmeyi sabırsızlıkla beklediğini belirterek, şu anda kaliteli eğitim verebilmek için yeniden derslere odaklanmak gerektiğini söyledi. eğitim.

Ne olmuştu

Almanya’nın Gelsenkirchen kentindeki Polis Lisesi’nde “kültürlerarası yeterlilik” dersi veren Bahar Aslan, mayıs ayında bazı polislerin sosyal medya hesabında yabancılara yönelik ırkçılık hakkında konuşmasının ardından işten çıkarıldı. Aslan, şu ifadeleri kullandı: “Almanya’da aşırı sağcı polisler göçmenler üzerinde ırkçı saikli kontroller yapıyor. Ben ve arkadaşlarım polis kontrolüne yakalanınca kalp çarpıntımız oluyor. Çünkü güvenlik yetkililerindeki tüm kahverengi pislikler bizi korkutuyor.” “

Polis Akademisi, Aslan’ın iş sözleşmesinin uzatılmayacağını belirterek, öğretim görevlisinin mevcut açıklamaları nedeniyle hem polis adaylarına hem de gelecekteki idari memurlara tarafsız ve sağlam temellere dayanan bir görüş aktarmaya uygun olmadığını belirtmişti. – KOLONYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu