Ekonomi

MASKİ, Manisa’da Yağmursuyu Hattı Çalışmalarını İnceledi

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin bulvarda yapacağı asfalt çalışması öncesinde MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından üretimine başlanan, 9 milyon TL yatırım bedeliyle 4 bin 300 metre yağmur suyu sınır çalışmalarını yerinde inceledi. Yunusemre ilçesi Muradiye OSB Kavşağı Sanayi Caddesi’nde.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde altyapı güçlendirme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda MASKİ, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı’nın talimatıyla yakın zamanda 9 milyon TL yatırım maliyetiyle başladığı Yunusemre ilçesi Muradiye OSB Kavşağı Sanayi Caddesi üzerindeki bulvarda 4.300 metre yağmur suyu hattı çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Cengiz Ergün. MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay da yoğun yağışlı havalarda meydana gelen su baskınlarına son vermek için yürütülen çalışmaları yerinde takip ederek yetkili personelden bilgi aldı. Genel Müdür Aslay’a Kanalizasyon Dairesi Başkanı Cem Çöllü, şube müdürleri ve yetkililer eşlik etti. Yağmur suyu çalışmalarının ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yol çalışması yapılacak.

“Altyapısı sağlam bir Manisa için yatırımlarımız hız kesmiyor”

Bölgede incelemelerde bulunan Genel Müdür Burak Aslay, “Trafik akışının çok yoğun olduğu bir bölge olan Muradiye OSB Kavşağı Sanayi Caddesi üzerindeki bulvarda Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yol çalışması yapılacak. Öncelikli olarak MASKİ Genel Müdürlüğü olarak, Şiddetli yağışlı havanın bu bölgede su baskınlarına yol açmasını önlemek ve daha sağlıklı bir altyapı oluşturmak için çok çalıştık.” 9 milyon TL yatırım bedeliyle 4 bin 300 metrelik yağmur suyu hattı üzerinde çalışıyoruz. Ekiplerimizin özverili çalışmasıyla kısa sürede tamamlamayı planladığımız projemiz ile yağmur suyunun dere yatağına sağlıklı akışını sağlayacak ve buradaki altyapı tamamen güçlendirilmiş olacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz, “Ergün’ün liderliğinde Manisa’ya yönelik yatırımlarımıza sağlam bir altyapıyla devam ediyoruz” dedi. -MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu