Haber

Mersin’in Silifke ilçesinde kar yağışı etkili oldu

Kar yağışı Mersin’in Silifke ilçesinin yüksek kesimlerinde etkili oldu. Özellikle Mersin-Karaman-Konya yolunun kar yağışı nedeniyle kamyon ve çekicilere kapalı olduğu bildirildi.

Kentin yüksek kesimlerinde etkisini göstermeye başlayan kar yağışı, Silifke’de birçok mahalleyi beyaza boyadı. Silifke’nin Keben, Sabah, Gündüzler, Yenisu, Evkafçiftliği, Bayındır, Kargıcak, İmambekirli, Senir, Işığı, Pelitpınarı, Seydili, Şahmurlu, Örenköy, Yeğenli, Sömek, Cambazlı, Kıca, Çatak, Kavak, Kırobası, Saraydın, İmamlı, Uzuncaburç, Yenibahçe ve Çaltıbozkır Mahalleleri ise kara teslim oldu. Son 6 yılın en fazla yağışının görüldüğü bazı kesimlerde kar derinliği artmaya başladı. Ana yollarda ulaşım zorlaşırken, kar nedeniyle orta yollar kapandı. Sürekli yağan kar nedeniyle doğada kartpostallık görüntüler oluştu. Bölgede her zaman kar yağmadığı için pek çok kişi kameralarını alıp karın oluşturduğu güzel manzarayı yakalamaya çalıştı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Silifke Belediyesi gruplarının bölgedeki otoyol gruplarıyla birlikte mahalleler arası ulaşımın sağlanması için sürekli çalışma yaptığı bildirildi.

Bütün Silifke’nin bu karı beklediğini belirten Çaltı Mahalle Muhtarı Kemal Doğan, “Silifke daha önce böyle kar yağmadığı için yazın kuraklık çekiyordu. Herkes bu karın yağmasını bekliyordu. Çok şükür kar yağdı. çok hoş. Yağan kar önümüzdeki yaz hazır olacak.” “Önümüzdeki aylarda rahmet olarak görülecek. Çünkü bu karla birlikte yer altı sularımız da artacak. Son 6 yıldır bu kadar yağış görmedik” dedi.

Vatandaş Kemal Doğan, “Zorunlu olmadıkça ilçemizin yüksek yerlerine araç çıkmamalı. Yolda kalan araçlar kış lastiği ve zincirsiz gitmemeli.” – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu