Ekonomi

Temmuz ayında Çin’de 406 milyon kişi trenle seyahat etmeyi seçti

Çin’deki devlet demiryolu işletmecisi China State Railway, Temmuz ayında 406 milyon yolcu taşıdığını açıkladı. 1-31 Temmuz döneminde günde ortalama 13,1 milyon yolcu ve günde ortalama 10 bin 169 tren ulaşım hizmeti aldı. Şirketten yapılan açıklamaya göre yolcu sayısı, salgının başladığı 2019 yılının aynı dönemine göre yüzde 14,2 arttı.

İlgili devlet firması yaz tatili akınında yolcularına daha rahat hizmet verebilmek için büyük bir bilgi birikimine dayanarak iş planlarını optimize etti. Ayrıca Guangzhou, Shenzhen ve Changsa gibi büyük şehirlerin istasyonlarında güvenlik denetimi gibi alanlarda işçi sayısı artırılarak, yolcuların giriş işlemlerinin hızlandırılması amacıyla çalışmaların aktif hale getirilmesi sağlandı.

Yaz tatili dönemi, çoğunlukla artan yolcu akışı nedeniyle ülkenin demiryolu sistemi için çok ağır bir dönemdir. Yaz, Çin’de seyahat için en yoğun zamandır. Öğrenciler yaz tatili için evlerine dönerken, aile ziyaretleri ve turistik geziler bu dönemde yeniden artış gösteriyor. Bu yılki yaz tatili kalabalığı 1 Temmuz’da başlayacak ve 62 gün sürecek ve 31 Ağustos’ta sona erecek.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

akyaziajans.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu