Ekonomi

US Premarket: İstihdam raporu, Cinemark ve Dominion Energy bilançoları

Investing.com – Yatırımcılar bugün açıklanacak Temmuz istihdam raporuna hazırlanırken hisse senetleri dün düşük işlem gördü.

Yükselen tahvil getirileri hisse senetleri üzerinde baskı oluşturuyor: 10 yıllık Hazine getirisiKasım ayından bu yana en yüksek seviyesi olan %4.19 arttı.

Tahviller de Temmuz ayı boyunca hisse senetlerindeki ralli sonrası bir soluk aldı. Nasdakteknoloji hisseleri, sektöre yapay zeka vaatleriyle yükselirken ve Fed’in faiz artışlarının yakında sona ereceğini umarken, teknoloji hisseleri bu yıl şu ana kadar %33 arttı.

Cuma günkü istihdam raporu, Fed’in Eylül toplantısında alacağı karara yardımcı olabilir. Fed son faiz artırımını Temmuz’da yapmış olsa da vadeli işlemciler çeyrek puanlık artışın Eylül veya Kasım’da yapılabileceğini düşünüyor. ikiye bölünmüşdava.

Önümüzdeki hafta açıklanacak bir dizi raporla birlikte kurumsal çıkarlar da piyasaları besliyor.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. İstihdam raporu

Analistler gün içerisinde duyurulacaktır. verilerin, ekonominin geçen ay bir önceki aya göre biraz düşüşle 200.000 iş yarattığını göstermesini bekliyor. İşsizlik oranı%3,6 ile tarihsel düşük seviyesinde değişmeden kalması bekleniyor.

2. Cinemark kar raporu

sinema salonu zinciri Cinemark Holding A.Ş.862.8 milyon dolarlık gelir üzerinden 51 sentlik hisse başına kazanç bildirebilir.

3. Dominion Energy kar raporu

Dominion Enerji A.Ş.Beklentiler, hisse başına 48 sent ve 3.7 milyar dolar gelir raporlaması yönünde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu